ასოციაციების სიახლეები კენიის ახალი ამბები რუსეთის ახალი ამბები მოგზაურობის ახალი ამბები მთავრობის სიახლეები ინვესტიციები ახალი ამბები Travel Wire News Trending ახლავე სხვადასხვა ამბები

UNWTO– ს ჰყავს ახალი აღმასრულებელი საბჭოს თავმჯდომარე: პატივცემულო. ნაჯიბ ბალალა

აირჩიეთ ენა

კენიის ტურიზმის მინისტრი, პატივსაცემი. მინისტრი ნაჯიბ ბალალა დღეს არჩეულ იქნა UNWTO– ს აღმასრულებელი საბჭოს თავმჯდომარედ.

ეს არჩევნები ჩატარდა პარასკევს გაეროს მსოფლიო სავაჭრო ორგანიზაციის გენერალური ასამბლეის დროს, სანკტ-პეტერბურგში, რუსეთი.

ამ მნიშვნელოვანი არჩევნებისთანავე აფრიკის ტურიზმის საბჭოს თავმჯდომარემ კუთბერტ ნკუბემ მიულოცა შემდეგი სიტყვებით: ”აფრიკის ტურიზმის საბჭო ულოცავს კენიის მინისტრს, საპატიო ნაჯიბ ბალალას არჩევანს UNWTO– ს აღმასრულებელი საბჭოს ხელმძღვანელობაში.

ეს მნიშვნელოვანი მიღწევაა არა მხოლოდ მისთვის, არამედ აფრიკისთვის და მისი ძლიერი მოგზაურობისა და ტურიზმის ინდუსტრიისთვის. ეს გვიჩვენებს აფრიკის მნიშვნელობას და სიმდიდრეს, როგორც გლობალურ მოგზაურობასა და ტურიზმის ინდუსტრიაში.

ჩვენ ველოდებით კენიასთან, როგორც მნიშვნელოვან ლიდერს მდგრადი ტურიზმის საშუალებით ჩვენი თემების გაუმჯობესებაში. ”

მთელ მსოფლიოში ტურიზმის ლიდერებისგან გილოცავთ.

ნაჯიბ ბალალა დაიბადა 20 წლის 1967 სექტემბერს. სწავლობდა ბიზნესის ადმინისტრირებასა და საერთაშორისო ურბანულ მენეჯმენტსა და ლიდერობას ტორონტოს უნივერსიტეტიდან და ჰარვარდის ჯონ კენედის მთავრობის სკოლაში.

მის შთამბეჭდავ კარიერაში შედის:

  • საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ჩასვლამდე, ნაჯიბ ბალალა კერძო სექტორში იყო ტურიზმის ბიზნესში და საბოლოოდ ჩაირიცხა ოჯახის ჩაით / ყავით ვაჭრობის ბიზნესში.
  • იგი იყო სუაჰილის კულტურის ცენტრის მდივანი 1993–1996 წლებში.
  • თავმჯდომარე - სანაპირო ტურისტული ასოციაცია 1996–1999 წლებში.
  • 1998–1999 წლებში მისი თანამდებობა მომბაზას მერის პოსტად მოწმე გახდა, რომელიც მომბასას ეკონომიკურ კერად გარდაიქმნა და ანტიკორუფციული ჯვაროსნული ლაშქრობის ხელმძღვანელობამ გუნდში მკვეთრი ცვლილებები მოახდინა.
  • 2000–2003 წლებში სავაჭრო და სამრეწველო პალატის თავმჯდომარე (მომბასას თავი).
  • 27 წლის 2002 დეკემბრიდან 15 წლის 2007 დეკემბრამდე: პარლამენტის წევრი მვიტას საარჩევნო ოლქში
  • 7 წლის 2003 იანვარი - 31 წლის 2004 ივნისი: მინისტრი გენდერის, სპორტის, კულტურისა და სოციალური მომსახურების საკითხებში
  • 2003 წლის იანვრიდან ივნისი: შრომის მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელი
  • 31 წლის 21 ივნისი - 2005 ნოემბერი: ეროვნული მემკვიდრეობის მინისტრი
  • 27 წლის 2007 დეკემბრიდან 15 წლის 2013 იანვრამდე: პარლამენტის წევრი მვიტას საარჩევნო ოლქში
  • 11 წლის 2011 ნოემბრიდან 2012 წლის მარტამდე: გაეროს მსოფლიო ორგანიზაციის აღმასრულებელი საბჭოს თავმჯდომარე
  • 17 წლის 2008 აპრილიდან 26 წლის 2012 მარტამდე: ტურიზმის მინისტრი
  • 15 წლის 2013 მაისიდან 2015 წლის ივნისამდე: კაბინეტის სამდივნოს მდივანი
  • ამჟამად 2015 წლის ივნისიდან: კაბინეტის მდივანი ტურიზმის საკითხებში

აღმასრულებელი საბჭოს ამოცანაა, მიიღოს ყველა საჭირო ზომა გენერალურ მდივანთან კონსულტაციის საფუძველზე, ასამბლეის საკუთარი გადაწყვეტილებებისა და რეკომენდაციების განსახორციელებლად და ამის შესახებ ანგარიში მიაწოდოს ასამბლეას.

საბჭო იკრიბება წელიწადში ორჯერ მაინც.

საბჭო შედგება სრულუფლებიანი წევრებისაგან, რომლებიც აირჩევიან ასამბლეის მიერ, თითო წევრის თანაფარდობით ყოველ ხუთ სრულ წევრზე, ასამბლეის მიერ დადგენილი პროცედურის წესების შესაბამისად, სამართლიანი და სამართლიანი გეოგრაფიული განაწილების მისაღწევად.

Print Friendly, PDF და ელ

ავტორის შესახებ

იურგენ ტი შტაინმეცი

იურგენ თომას შტაინმეცი მუდმივად მუშაობდა მოგზაურობისა და ტურიზმის ინდუსტრიაში, რადგან იგი თინეიჯერი იყო გერმანიაში (1977).
მან დააარსა eTurboNews 1999 წელს, როგორც პირველი ონლაინ ბიულეტენი გლობალური სამოგზაურო ტურიზმის ინდუსტრიისთვის.